Quick Message
Last update:
18.10.2009

Datadisky

 
 
 

Základné info

Nepostihnutelný Kornelius, spĺňa tajnú úlohu rádu Markusa. Smelý ranger odchádza na prieskum, aby pripravil predmostie pre vylodenie rytierskych oddielov na kontinent. Často pri tom použije špeciálne schopnosti a praktické znalosti rangera - hlavne neviditeľnosť a nečakané zaútočenie.

Spôsoby a poradie prechádzania misií ovplyvnia ďalšie dianie a určia stratégiu nepriateľa. Na spustenie datadisku bude potrebné vlastniť originálne DVD hry Fantasy Wars alebo 1. datadisku FW:Elven Legacy .

2. datadisk prináša:

 • 1 nelineárnu kampaň so 16 scenármi
 • 2 nových hrdinov
 • 5 artefaktov
 • 12 kúziel
 • nové herné možnosti
 • vylepšený mapeditor
 
 
back to top ^
 
 
 

Review


v datadisku je použitý len starý známy interface z kampane za ľudí

FW-Rangers obsahuje známe taktické postupy, preto sa zábava mení na rutinu. Hlavným nedostatkom je celkovo nezaujimavý námet - prieskumník Kornelius a jeho priatelia prichádzajú z ústrania na kontinent, zakladajú povstanie a uchvacujú orkom staré artefakty. Ide len o fragnent v histórii Illis, ktorý neznamená žiadnu významnú udalosť ani neláka na riešenie nejakého veľkého tajomstva. Namiesto veľkých hrdinov známych z predošlých 2 dielov tu vystupujú len skleslé drobné postavy. Navyše všetky dialógy sú textové, šetria na ozvučení.


najväčším pozitívom je nelineárnosť a nové kúzla

Zato prechádzanie misií sa stalo ešte viac rozvetvené než vo Vyššej rase. Pri opakovanom spustení môže vaša cesta vyzerať inak - veliteľ často definuje, do ktorej bitky sa zapletie, následky voľby sú nejasné. Avšak nie je vylúčené, že premeškáte najzaujímavejšie misie.


žiadna nová hrateľná rasa ani nové jednotky

Autori nútia hráča používať prevažne jednotky nízkej úrovne: prieskumníkov, lučištníkov halapartníkov, silnejši vojaci sa objavujú až na konci kampane. Pokiaľ sa však hráč nenaháňa za rekordami, nie je problém vyhrávať. Samozrejme bojovníkov treba chrániť, ale strata niekoľkých oddielov už prestáva znamenať katastrofu - v pokladnici je dosť prostriedkov a tak rezervy v hrade väčšinou nezývajú prázdnotou. Po brutálnej Vyššej rase tak Rangeri vyznievajú ako kúpele.

zdroj: ag.ru, preklad z ruštiny: sm.art

 
 
back to top ^
 
 
 

Review II

Vojna s Démonom sa neskončila mierom v celom svete. Cirkev síce dosadí na trón bývalého žoldniera Derrika Pfajla, ale obchodná rada a zastaralá aristokracia neuzná jeho moc. Pokiaľ novozvolený monarcha so zostatkom vojsk unikal obchodníkom, panská opozícia sa zoskupí okolo silnej armády vojvodcu Mirralia. Pre vojnou sužované kráľovstvo je výsledok zápasu prakticky jasný – vlastné sily sotva stačia na obranu nového hlavného mesta, a starí spojenci sú zamestnaní vlastnými problémami. Vojsko inkvizície zadržiava výplody tmy pri pevnosti Sumgan a elfovia ničia seba a nepozorných predstaviteľov iných rás, ktorí náhodou prišli do cesty na púti lorda-rangera Saggitela.
Ako vieme, Derrik Pfajl ešte zohrá významnú úlohu vo vojne s Demónom. Tajomný rád Markusa je pripravený pomôcť ak nie vojskom, tak tajnými informáciami a službami špeciálneho agenta Kornelia. Rytieri majú svoj ziskuchtivý záujem – stará skrýša, ostrov Tiksus - je úplne zničené a búrlivé vojvodstvo sa im výborne hodí na nové sídlo. Odborníci rádu veky trénovali vytváranie revolučných situácií na území potenciálneho nepriateľa, takže víťazstvo pre majstrov preveleku a noža je len otázkou času.
Na kontinent sa vyloďuje ranger Kornelius, ktorý musí obnoviť staré úradné styky, stratené behom poslednej vojny, dohodnúť sa s Derrikom Pfajlom o koordinácii činov a budúcej sfére vplyvu, a tiež najať vlastné vojsko zo žoldnierov a súčasných spojencov, blaho štátnej pokladnice rádu je štedré.

Celkovo je špionáži, úkladným vraždám a partizánskej vojne venovaná len necelá tretina príbehov. Prevažne hráč ako prv banálne čistí lokácie od nepriateľských oddielov a občas zaútočí na ďalšiu neprístupnú pevnosť. Mrzí to, ale nepočetné tajomstvá misií sa ľahko vynechajú kvôli slobodnému výberu ďalších zadaní a vrátiť sa späť nedovolia prísne chronologické hranice.
V početných bojoch armáda rangerov prejavila svoje nesporné prednosti v rýchlosti, skrytých presunoch a vodcovských schopnostiach. Strácajú sa v lese a spájajú sa pred útokom, zasadzujú smrteľné rany v členitom teréne, páchajú neviditeľné výpravy v tyle, nenápadne prechádzajú od obrany k odvetnému úderu a úplne beztrestne ničia oddiely nepriateľov po jednom. Inak, v porovnaní s elfskými armádami, ľudia pripadajú hrozne nešikovní a zbavení veškerej elegantnosti.
Armádu protivníka zastupujú samé silné jednotky. Preto sa agent Kornelius špecializuje na prieskum, získanie cudzej techniky, nezabúda v chaose bitky podrezávať hrdlá mágov, šamanov alebo generálov. Vykonáva tiež vysvetľujúcu prácu s obyvateľstvom a najíma niekoľko oddielov z miestnych dobrovoľníkov. Pomocou jeho výřečnosti idú bez obáv umierať za sväté dielo dokonca aj goblini.
S príchodom rádu na kontinent neboli pridané do bitiek žiadne nové jednotky. Pred nami sú všetko tí istí inkvizítori, rytieri na koňoch a prieskumníci. Sú tu zastúpené len 3 nové herné postavy, v zastúpení Kornelia, rytiera Ljuciusa a lukostrelca Alberta, ktorí prekvapia niekoľkými novými kúzlami.

Zhodnotenie: Korneliov príbeh neláka hráčov neočakávanými zvratmi príbehu a strategická náplň sa nikam nehodí. Doplnkovej kampani chýba osobitosť, jedinečné bojové úlohy a špecifikum vykonávania operácií v tajnosti, s ktorým sa nezhodujú početné útoky a jatky.

Pre:

• nový pohľad na udalosti v hernom svete
• ešte jedna kampaň za ľudí

Proti:

• fádnosť ‘tajných‘ operácií na pozadí celkovej masakre
• znížená zložitosť hry
• malé mapy

zdroj: gametech.ru, preklad z ruštiny: sm.art

 
 
back to top ^
 
 
 

Review III

 • misie - nelineárny výber misií síce predlžuje hrací čas, ale ak si hráč vyberie jednoduchú mapu, riešenie neskorších kľúčových misií bude zložitejšie (budú mu chýbať potrebné skúsenosti a artefakty)
 • lokácie - niektoré mapy sú síce plné nových zaujímavých lokácií, neskôr sa však opakujú
 • obtiažnosť - ľahká obtiažnosť hry je až príliš ľahká a spojená aj s veľkým prísunom artefaktov a zlata, najvyššia obtiažnosť je naopak prehnane komplikovaná a obsahuje veľké taktické súboje veľkolepých armád
 • námet - na jednej strane síce veľké množstvo mnohotvárnych sekundýrnych úloh, na druhej strane celkovo nezaujimavý námet, ktorého jediným pozitívom je, že pomáha lepsšie pochopiť dejové súvislosti série
 • hrdinovia -svojimi unikátnymi schopnosťami síce môžu zosilniť účinky svojich zbraní, zastrašiť nepriateľa, ktorý sa dá na ústup a byť neviditeľný, ale chýba im rúško tajomstva ich budúceho konania, miestami neozvučené dialógy navodzujú pocit, akoby boli bez života. Ani animácie ich kúziel už nie sú také pútavé a veľkolepé ako v 1. datadisku.

zdroj: igromania.ru, preklad z ruštiny: sm.art

 
 
back to top ^
 
 
 
 
 
 
The Poll
 
 
 
 
Previous
Next
 
 

Very thanks to
admin of czech
heroes-centrum for
free hosting

Použité materiály sú prevzaté od spoločností: 1C, ino-co ďaľších. Všetky práva vyhradené.
Used materials were taken from these companies: 1C, ino-co and others. All Rights Reserved.


© 2006-2009 GoF Design: sm.art