Quick Message
Last update:
18.10.2009

O stránke

 
 
 

Základné info

História

Pôvodne bola táto fanstránka súčasťou stránky Heroesworld, venovanej fatasy TBS hrám. V roku 2007 sa však nazbieralo veľké množstvo nových informácií o hre, čo viedlo k jej osamostatneniu.

Prvé informácie o hre prenikali z ruských webstránok a ruských herných časopisov, napr. dtf.ru, ktorá monitoruje ruských herných výjojárov. Oficiálna stránka hry s fórom a stránka vývojárov vznikli až neskôr. K nim o rok neskôr pribudli anglické stránky o hre od distrubútorov 1C a na krátko aj Nobilis (druhá menovaná už v súčasnosti nefunguje). Fanstránky o Fantasy Wars okrem tejto však nenájdete.

Súčasnosť

V súčasnosti už vyšli okrem hry aj 4 datadisky - žiaľ len v ruštine. Prvý - Elven Legacy - má termín vydania v angličtine plánovaný na marec 2009, o lokalizácií ostatných sa autori ešte nevyjadrili.

Navyše zatiaľ sa neplánuje ani pokračovanie Fantasy Wars, pretože firma Ino-Co v súčasnosti vyvíja hru Majesty 2. Uvidíme, možno sa situácia zmení, keď hru kúpi iná firma. Zatiaľ sa musíme uspokojiť so zlatou edíciou (zatiaľ len v ruštine), ktorá vyšla spolu s posledným datadiskom na konci roka 2008.

Preklad hry (aktualizované)

Čo sa týka lokalizácie do iných jazykov, preklad tretích strán je vylúčený, pretože hra je skompilovaná a musela by sa prekladať priamo v programoch vývojárov. Z tohto dôvodu odmietli vývojári Ino-Co aj moju ponuku na preklad hry do slovenčiny.

Našťastie však český distribútor nakoniec (s ročným oneskorením) preložil do češtiny aspoň texty v pôvodnej Fantasy Wars a znížil jej cenu na symbolickú sumu.

Datadisk Elven Legacy, ktorý vyšiel až v apríli 2009, sa však predáva u nás len v angličtine s českým manuálom. A preto možno očakávať, že ak prípadne vyjdú ostatné datadisky v angličtine, na ich preklad môžme s najväčšou pravdepodobnosťou zabudnúť...

Budúcnosť

Na stránke je ešte veľa práce - predovšetkým treba dokončiť sekcie Mágia, Artefakty a Hrdinovia, urobiť podrobný rozpis jednotiek a schopností. V blízkej dobe by mali okrem toho pribudnúť preklady recenzií nových datadiskov a kopec iného, takže sa máte na čo tešiť.

 
 
back to top ^
 
 
 

Tecnické spracovanie, záver

Pri tvorbe tohto webu som sa snažil použiť čistý HTML kód+CSS, bez javascriptu, preto mi nesmierne pomohli predovšetkým tieto zdroje:

  1. Staníček,P. a kol.: CSS - hotová řešení, Computer Press, 2006 - kniha od známeho českého wedesignéra a priekopníka CSS, autora stránok wellstyled.com a pixy.cz, plné tipov, trikov a hotových riešení CSS vybraných a najčastejších webdesignérskych problémov
  2. lynda.com - kanadské vydavateľstvo, ktoré založila Lynda Weismanová so svojim manželom - vydáva množstvo výukovej literatúry, filmov ai. predovšetkým o počítačovej grafike a webdesigne, ktoré sú známe svojou vynikajúcou kvalitou a pedagogickým prístupom
  3. stránky s niektorými hotovými CSS riešeniami, na ktoré by som inak neprišiel (alebo by mi to trvalo niekoľko rokov), ktoré boli použité na tejto stránke, napr.:
  4. jakpsatweb.cz - povinná online príručka jazyka jazyka HTML, CSS a ďaľších
  5. a množstvo ďaľších zdrojov a kníh o programoch Adobe Photoshop, Macromedia Dreamweaver, webdesigne ai.

Na záver by som sa chcel poďakovať všetkým, ktorí mi pomáhali pri tvorbe webstránky, hlavne adminovi českého heroes-centra za bezplatný webhosting, všetkým, ktorí so mnou konzultovali nový design a samozrejme všetkým návštevníkom, ktorí si sem našli cestu.

S vďakou sm.art

 
 
back to top ^
 
 
 
 
 
 
The Poll
 
 
 
 
Previous
Next
 
 

Very thanks to
admin of czech
heroes-centrum for
free hosting

Použité materiály sú prevzaté od spoločností: 1C, ino-co ďaľších. Všetky práva vyhradené.
Used materials were taken from these companies: 1C, ino-co and others. All Rights Reserved.


© 2006-2009 GoF Design: sm.art